Kikstart hudební zkušebny Opava

  1. Služby
  2. » Kikstart hudební zkušebny Opava
37951113_2084477934955905_4934925574951927808_o.jpg
37005678_2046635015406864_5336816170328653824_o.jpg

Před 17 lety vznikl za podpory města Opavy jedinečný projekt Hudební zkušebny pro mládež, který byl v průběhu let realizován pod hlavičkou různých organizací.

Hudební zkušebna nabízí a poskytuje zázemí mladým začínajícím kapelám ve věku 15 – 26 let, které si z nedostatku financí či příležitostí nemohou dovolit zřídit vlastní zkušebnu. Cílem je dlouhodobá spolupráce, včetně drobného poradenství, základního servisu hudebních nástrojů. V současnosti mohou mladí lidé využívat dvě hudební zkušebny a zázemí studia a hudební režie. Ve zkušebnách působí 16 kapel, což znamená přibližně 80 mladých muzikantů. Zkušebny jsou v provozu 7 dní v týdnu a jsou plně využity. Cílem organizace je zajistit dostupnost co největšímu počtu mladých lidí, zkušebny nejsou komerčním projektem, poplatky za využití zkušebny a jejího vybavení  jsou a vždy byly spíše motivačním prvkem.

Protože se však život kapel neodehrává jen ve zkušebně, za dobu trvání projektu hudební zkušebny jsme uspořádali mnoho koncertů a festivalů, na nichž se mohly tyto kapely prezentovat a představit svou hudbu posluchačům. Každoročně již 15 let pořádáme dvoudenní přehlídku kapel ze zkušebny – LEGALFEST, pětiletou tradici maj festival JAKOfest určený k prezentaci nejmladších kapel zkušebny.

Další činností je tvorba záznamů a nahrávek jednotlivých kapel, a to jak v podobě demosnímků, tak záznamů z koncertů. K tomuto účelu bude slouží  zázemí studia a hudební režie v nových prostorách majetku MMO, které projekt využívá od léta roku 2012.

Protože se v hudební oblasti pohybujeme již nějaký ten pátek, podařilo se nám sesbírat pěkný seznam kontaktů na zavedené kapely, hudební kluby, kulturní organizace, nahrávací studia, hudební obchody, instituce a další zajímavé organizace i osoby. Tyto kontakty hojně využíváme a s jejich pomocí zprostředkováváme setkání lidí, kteří by o sobě měli vědět, mohli by si vzájemně pomáhat, prospívat si a inspirovat se.

Pro mladé muzikanty organizujeme občasné workshopy a setkání se zajímavými lidmi od nás i ze zahraničí.  A protože máme za léta praxe i pěknou řádku dalších zkušeností, snažíme se je využít v dalších aktivitách.  Jedná se o výrobu a zpracování grafických materiálů – plakátů, bookletů CD, tvorbu webových stránek, natáčení a tvorbu krátkých videí, filmů, videoklipů, vytváření animací a využívání dalších možností audiovizuální techniky. Do všech těchto aktivit zapojujeme jak mladé lidi ze zkušebny, tak jejich přátele a kamarády, kteří nemají hudební nadání, ale chtějí se také podílet na společném projektu. V loňském roce jsme se účastnili několika akcí pro děti a mládež, kde jsme lákali omladinu, aby vzali do ruky hudební nástroj a začli zkoušet muziku. Např. Hudební kiosek nebo Rozmarné léto.

Kontakty
Adresa:
Liptovská 21, Kylešovice, Opava, Česko
IČO: 04296176
Webová stránka:
Telefon: 732779967

Send message to moderator

Přihlašte se k odběru novinek z hudebního světa muzikantiakapely.cz

Zásady ochrany osobních údajů.
Používáme ověřený mailingový program MailChimp


Partneři: