Platíme těžce vydělané peníze za to, abychom ji mohli tvořit. Trávíme drahocenný čas cvičením, kupujeme hudební nástroje, audiosystémy, přehrávače, CD i LP. Proč vlastně lidé věnují hudbě tolik pozornosti, když je to něco, na co si nemohou sáhnout, nelze ji vidět, ani cítit její vůni? Podívejte na 10 hlavních důvodů, proč tomu tak je. Určitě se každý z vás ztotožní s většinou z nich.

1. Vyjádření individuality

První důvod proč je hudba pro lidi důležitá je možnost vyjádření individuality. Hudba nám dává svobodu. Můžete být tím kdo jste, nebo tím kým si přejete být. Přináší každému šanci vyjádřit svoje “já” tou nejúžasnější cestou.

2. Slova, která nám nejdou vyslovit

Dává nám možnost vyjádřit i ty nejhlubší pocity “slovy”, která nelze vyslovit. Snadno povíte druhé osobě o lásce, kterou k ní cítíte pomocí jedné jediné písničky, nebo jen úryvku melodie. Dává šanci mluvit, i když nám to slova samotná nedovolí. Říká toho daleko víc, než bysme dokázali sami vyslovit. Snadno řeknete světu o svých radostech i bolestech, když zrovna nemáte po ruce někoho, s kým byste to probrali. Hudbou vyjadřujeme emoce, když může být obtížné o nich mluvit.

3. Útěk do bezpečí

Hudba nám umožňuje utéci čemukoli, čeho se bojíme, nebo čemu je obtížné postavit se tváří v tvář. Díky ní můžeme uniknout do našeho malého světa, kde se cítíme v bezpečí. Alespoň na chvíli.

4. Hudba spojuje

Hudba spojuje lidi celého světa. Je to něco, co máme každý již od narození a nikdo nám to nemůže vzít. Jestliže se tady najde někdo, komu se líbí stejná hudba jako někomu jinému z jiné země, určitě se ti dva nebudou zabývat rozdíly, jaké mezi nimi zdánlivě jsou. Hudba je sama osobě tak barevná, že může spojovat světy. Přidává barvu našim životům.

5. Hudba je nejlepší přítel člověka.

Povzbudí vás, když se vám daří, nebo může být naší vrbou. Pro některé byla hudba tím, co je dostalo přes ty nejhorší časy v jejich životech. Pro někoho to je jeho nejlepší přítel, pro někoho droga.

6. Hudba je jako terapie.

Uklidňující lék pro toho, kdo trpí každodenním stresem. Uvolní nám mysl a může pomoci s relaxací a meditací.

7. Hudba je inspirací života.

Hudba je jakýmsi mostem mezi naším životem a představami. Inspiruje k dobrým, i hříšným myšlenkám. Hudba nám dává odvahu být odvážným, dělat a říkat věci, kterých bychom se bez hudby neodvážili. Utváří naší osobnost. Hudba je inspirace a múza život.

8. Hudba je sentiment

Lidé se mohou vžít do hudby a textů. Umožňuje nám být sentimentálními. Některá hudba nám může připomínat rodiče v době kdy jsme byli malí, či jinou důležitou osobu našeho života, naší rodnou ves, přátele. Hudbu si každý interpretuje různými způsoby, přesně podle situací, v jakých se zrovna nacházíme. Přesně tak, jak to potřebujeme.

9. Hudba je náš celý svět.

Pomáhá nám zůstat svými. Jsme díky ní volní jako ptáci. Každý má svůj osobní vztah s hudbou, stejně jako jsou různé otisky prstů. I když osoba vedle vás má ráda stejnou muziku jako vy, její spojení s tou hudbou je jiné než vaše. Vztah mezi námi a hudbou je zakódován hluboko v našem podvědomí a zrcadlí naše životní zkušenosti, trable i radosti. Je to náš vnitřní svět.

10. Hudba je skoro všechno

Je našimi zadními vrátky, pro útěk od každodenního stresu, zranění na duši, třeba i bolesti hlavy a prostě všeho, s čím se zrovna teď nechceme potýkat. Neexistuje jediný den, kdy bychom si v hlavě podvědomě nepřehrávali nějakou písničku, či jen melodii. Je to relax, nejlepší přítel a droga. Hudba má odpověď na vše, protože je to fakt, že existuje píseň na každou naši náladu. Dává pocit života v míru kdekoliv a s kýmoliv.

Jaké jsou vaše důvody, proč se aktivně i pasivně věnujete hudbě? Co vám hudba dává? Napište nám do komentářů pod článek na naší FB stránce: https://www.facebook.com/muzikantiakapely.cz

Zdroje:
https://www.8notes.com/f/2_219695.asp?spage=2
https://answers.yahoo.com/question/index?qid=20090918045621AABAaMz

Crowdfunding aneb na co se připravit

Připravené songy, napsané texty, už je jen vydat. Spočítáte si, že zůstatek na účtě je daleko menší, než kolik si ...
Značka Pro Pokračování Textu

Největší festivaly světa – elektro, pop i gospel

Letní festivalová sezóna je v plném proudu. Branami českých i zahraničních festivalů projdou tisíce i desetitisíce lidí. Headlineři se zběsile ...
Značka Pro Pokračování Textu

Musicograma – úžasný nástroj pro oživení výuky hudby       

Už se vám někdy stalo, že by vaši žáci, a zejména ti mladší, chtěli každou hodinu poslouchat Mozarta? A dokonce ...
Značka Pro Pokračování Textu

Jak dostat svůj singl snáze do rádií? A je to vůbec možné?

I přes fakt, že dnešní doba nabízí spoustu možností, jak dostat svou hudbu do povědomí posluchačů, tak mezi nejsilnější média ...
Značka Pro Pokračování Textu

The Wild Roots – trio z hlubokých lesů

The Wild Roots, energické trio z Lázní Kynžvart, vydali klip ke svému songu Fire in my heart. Tahle trojka míchá ...
Značka Pro Pokračování Textu

Seriál “Hudební guerilla”: 2. Jak dostat diváky na koncert

Seriál “Hudební guerilla”: 2. Jak dostat diváky na koncert “To je přece jasný. Vytvořím na Facebooku událost a donesu do ...
Značka Pro Pokračování Textu

Chvilka hudební teorie, díl 3: S tužkou na akordy!

Ahoj a vítám Vás u další Chvilky hudební teorie! Dnes nám půjde o rychlou metodu, díky které si si i ...
Značka Pro Pokračování Textu

Když cestou na festival narazíte na festival…na střeše

Karlovy Vary během MFFKV Mezinárodní Filmový Festival Karlovy Vary je nepochybně jednou z nejvýznamnějších a největších událostí u nás. Doprovází ...
Značka Pro Pokračování Textu

Muzikantiakapely.cz slaví první narozeniny!

Přesně před rokem jsme spustili web www.muzikantiakapely.cz. Za tu krátkou dobu se náš tým rozrostl na neuvěřitelných 14 členů! A ...
Značka Pro Pokračování Textu
Loading...
Hledáme hudební redaktory

Přihlašte se k odběru novinek z hudebního světa muzikantiakapely.cz

Zásady ochrany osobních údajů.
Používáme ověřený mailingový program MailChimp


Partneři: