Několikrát do týdne máte možnost číst články z různých odvětví hudebního světa. Reportáže, rady, návody, rozhovory, zajímavosti a další. Ale kdo jsou členové naší redakce? A mají vlastní ambice na hudební scéně? V této sérii rozhovorů vám představím naše redaktory, kteří se vám snaží předat nějaké informace a zároveň partu lidí, pro kterou je muzika něčím výjimečným a která se vám snaží pomoci, ať už radou, tak i případně zpříjemnit den reportážemi z různých akcí anebo rozhovory s osobnostmi hudební scény. 

Tentokrát jsem si posvítila na charismatického a energetického Ricarda Delfina. Jeho hudební historie sahá až do jeho školních let, kdy fungoval s karlovarskou kapelou Beautiful Disease a později také s kapelou The Chobots nebo Ben Dover. Dnes ho můžeme slyšet v hudební dvojici Crossroad Bros, či v uskupení KVeen. Krom svých hudebních aktivit spolupracuje s kapelou The Wild Roots na pozici band managera. Znám je také jako booker v jeho agentuře Wild Delfino Booking i jako dramaturg a produkční karlovarského festivalu Top RoofTop Fest. Jak tento festival vznikl jste se mohli dočíst v sérii Pořádáme kulturní akci

Ricardo Delfino - kníratý plejboj

Rici, v hudebním světě už jsi známá firma, mimo výše jmenované, pracuješ i jako redaktor na muzikantiakapely.cz a na MVTV. Je vůbec něco, k čemu jsi na hudební scéně nečuchl? A je ještě něco, co by sis chtěl vyzkoušet? 

Určitě je ještě spousta segmentů produkce, které jsem si ještě neosahal, ale jeden sen mám. Chtěl bych se naučit ovládat osvětlovací techniku a osvětlovat koncerty. Co mi ale pochopitelně brání je nedostatek času.

„Chovejme se k sobě slušně a s respektem.“

Jak se vůbec dají všechny tyhle činnosti časově zvládnout? 

Nemám žádný zaručený recept na time management a občas dost termínově zaplavu, což může potvrdit i náš mistr korektor, který ze mě má často mrzení. Ale asi jsem klikař, protože i přes můj chaotický kalendář plný termínů na minuty zatím zvládám bez poškození. Teda až na to, že občas už funguju jen se záložním režimem, kterému říkám syndrom kuřecího mozku.

Ricardo Delfino má radost z dobrého rozhovoru

Na začátku září jsem sledovala tvůj trip po Rumunsku, kam jste zamířili na The Carnival i s Live jukeboxem, který v Evropě není často k vidění. Pojď nám ho trochu přiblížit a vysvětlit o co jde. 

Live-Jukebox je taková raritka mezi festivalovými instalacemi coby prvek doprovodného programu. Provozuje ho společnost Skybrand s.r.o., což je neskutečně veselý a schopný tým lidí, se kterými jsme si, troufám si říct, přirostli k srdci. Ale zpátky k Live-Jukeboxu. To si prostě do areálu vašeho festivalu objednáte takový malý přívěs, na něm jsou bedny, vevnitř mix pult a pár muzikantů.

Návštěvníci v pauzách mezi produkcemi pódii courají po areálu, vidí tuhle retro krásku a na panelu zvolí jejich oblíbený rock’n’roll hit. No a voilá, song se ozve živě. Zkosení skel napomáhá tomu efektu, že dovnitř přívěsu není moc dobře vidět a až při bližším prozkoumání jsme odhaleni, že se nejedná o záznam. Anebo nás taky odhalí třeba chyba, co si budem povídat. Je to prostě takové stylové zpestření, do kterého si nás Skybrand objedná a my tam s radostí mydlíme náš retro repertoár. O Rumunsku se hodlám rozepsat, ale už tradičně, nebyl zatím čas.

Máš do budoucna ještě nějaký cíl nebo sen, který by sis chtěl splnit? 

Krom osvětlovačské kariéry mám cíl dostat kapelu The Wild Roots, které dělám band management, na vrchol české a možná i evropské scény. A kapelám, které zastupuji, sehnat co nejvíce vystoupení na krásných místech a pomoct jim tak trochu s profesionální kariérou. Teď záleží na tom jestli z toho bude spíše nesplněný sen nebo splnitelný cíl. Uvidíme, co přinese budoucnost.

Ricardo Delfino má skvělé přátele

Často se při své profesi setkáváš s českými i zahraničními muzikanty. Setkal ses s nějakou častou chybou, které se hudebníci dopouští? A máš nějakou radu na závěr, která by pomohla se jí vyhnout?

Wow, to je mi otázka. Těch chyb, nešvarů a zlozvyků je celá řada, ale nejčastější (nebo spíš na který si teď z patra vzpomenu) je, že si kapely moc neuvědomují svou roli. Hudba, umění všeobecně, existuje pro potěchu člověka. Potlačit svoje ego, pamatovat na lidi a jejich potřeby a najít kompromis mezi tím, co mě baví hrát a co bude bavit i lidi. Hrát jen pro sebe je dost krátkozraký a nemyslet na fans se nevyplácí.

Radu na závěr si drze troufnu jednu – chovejme se k sobě slušně a s respektem. Většina lidí z téhle profese je časově přetížená, neurotická, napůl vyhořelá, tak si to nedělejme horší.

Máte na Ricarda také nějakou otázku? Neváhejte a ptejte se v komentářích. Píšete rádi, máte co předat, láká vás být redaktorem? Neváhejte se nám ozvat, rádi vás uvítáme v našem týmu.

Katka

Dostaňte vaši hudbu do obchodů. Bandzone a Soundreef oznámili spolupráci

Už jste se zapojili do nového projektu Bandzone.cz a Soundreef? Michal 'Majkláč' Novák a David Malina vám v rozhovoru přinášejí ...
Značka Pro Pokračování Textu
Natáčení videoklipu - kamera

Na co myslet, než zapnete kameru – Natáčíme videoklip, díl I

Videoklip je snem asi každé kapely. Třešnička na dortu za veškerou prací okolo hudební tvorby, zároveň také vizitka a výkladní ...
Značka Pro Pokračování Textu
Billie Eilish

Teprve 18letá Billie Eilish nazpívá úvodní skladbu k chystané bondovce Není čas zemřít

Americká zpěvačka Billie Eilish je nejmladší v historii, kdo složil a nazpíval úvodní píseň do série o 007.  ...
Značka Pro Pokračování Textu
Poopeek 2020 - promo

Jak správně a efektivně bookovat koncerty? Poopeek vám poradí!

Poopeek - webová bookingová platforma startuje lednovou roadshow se sedmi zastávkami v ČR a dvěmi na Slovensku. Kromě představení samotné ...
Značka Pro Pokračování Textu
Mixážní pult - ekvalizér

Technika nahrávání – ekvalizér

V dnešním článku si povíme něco o jednom z nejmocnějších nástrojů, které se využívají v hudebních studiích. Řeč bude o ...
Značka Pro Pokračování Textu

„Důležité jsou kontakty i známosti“, říká Kateřina Šimková, Redakční zpovědnice 5. díl

Pravidelně vám přináší rozhovory s jednotlivými členy redakce. Na paškál si vzala Ricarda, Janu i Jakea, se kterými se bavila ...
Značka Pro Pokračování Textu

Nová skladba? Osvědčené tipy na efektivitu při učení

Na vánoční svátky jsem dostala spoustu nových skladeb a nastalo tím mé neoblíbené období. Je volno, ale v tom tkví ...
Značka Pro Pokračování Textu
Aurora

Keychange – feministický nátlak na dramaturgy nebo motivace pro budoucí generace?

Hudební publicisty, hudebníky i spotřebitelskou veřejnost od poloviny roku 2018 názorově rozděluje kampaň za rovnoprávnost na hudebním poli - Keychange ...
Značka Pro Pokračování Textu

Vánoční hit Last Christmas oslavil 35 let a nadělil si videoklip ve 4K

O tom, že na slavném songu Wham! ulpělo několik zrnek prachu, není pochyb. Ačkoliv videoklip rotuje pravidelně každé Vánoce napříč ...
Značka Pro Pokračování Textu
Loading...
Hledáme hudební redaktory

Přihlašte se k odběru novinek z hudebního světa muzikantiakapely.cz

Zásady ochrany osobních údajů.
Používáme ověřený mailingový program MailChimp


Partneři: