Jelikož se ráda dočítám o Vašich zkušenostech s různými společnostmi, kluby, lidmi atd. Ráda bych Vám předala i mou zkušenost. Dnes mám pro vás report o spolupráci s 4Urecords, jmenovitě s Alešem a Danem Strnadovými. 

Když jsme uvažovali nad tím, koho oslovit k natočení prvního oficiálního videoklipu, samozřejmě jsme hleděli na cenu, ale velice důležitá pro nás byla také kvalita obrazu, další podmínkou bylo zachování přirozenosti kapely a našeho scénáře, řečeno stručně, nechtěli jsme nic “přeumělkováného”. Nakonec jsme se k Alešovi Strnadovi dostali přes našeho sponzora ‘Paranormal Ghost team’, pro které byl singl “Paranormal” složen. 

Historie 4Urecords:

Produkce 4Urecords byla založena v roce 2014, kdy se zabývali především zvučením, posléze vzniklo i studio, které bylo používáno k dabingu a rozšířili se i o fotografování. V nynější době se zabývají především natáčením, ať už reklamních spotů, dokumentů, videopozvánek, či videoklipů.

Singl: 

Mezi možnosti produkce 4Urecords patří i pořízení nahrávky. 

Vzhledem ke kapacitě studia nezvládne technika plnohodnotné sejmutí bicích. Řešení tohoto problému přišlo ze strany Aleše ze studia. Sám přijel do zkušebny a bicí nahrál u nás. Tomu celému předcházela úvodní návštěva. Po zhodnocení akustických kvalit následovala domluva termínu nahrávání. I přes očekávané potíže proběhlo nahrávání v poklidu a příjemné atmosféře. Kluci z 4Urecords se neštítí ani dobře míněných hudebních i propagačních rad a doporučení.

Samotný mastering probíhal už ve studiu.  

Videoklip: 

Po osobní návštěvě vybraných prostor k natáčení, jsme usoudili, že nejsou vhodné, na fotografiích, podle kterých jsme vybírali, nebylo vidět, že jediné použitelné místnosti jsou ve druhém patře bez schodů. Bicí soupravu, kameru a světla, bychom horko těžko nesli po žebříku, což by nebylo ani bezpečné.  Čas nás tlačí, termín natáčení se blíží. Všechny náhradní prostory, které rychle vyhledávám, mají termín již obsazený, nebo nejsou přístupné. Aleš z 4Urecords dokazuje jeho profesionalitu a během pár hodin zajišťuje prostory hradu Hartenberg. Pro nás perfektní hrad, který splňuje všechny podmínky a my si v klidu vydechneme. 

Samotné natáčení se obešlo skoro bez problémů. Bratři Strnadovi dorazili včas i s příslušnou technikou a vybavením. Musím přiznat, že na nás museli čekat, jelikož ve vesnicích okolo hradu není signál, tudíž nám 3 km před cílem vypadla navigace. A jelikož cesty vypadaly všechny podobně, a nebyly dostatečně označené, udělali jsme si 20 kilometrovou vyjížďku po okolí. Málem po nás vyhlásili pátrání, ale vše nakonec dobře dopadlo. 

Před samotným natáčením přišla bezpečností instruktáž ze strany provozovatele hradu. Průvodkyně ukázala zakázaná i nebezpečná místa. Bezpečnost jsme rozhodně nebrali na lehkou váhu. 

Spolupráce s oběma bratry se nesla v přátelském, ale přitom profesionálním duchu. Za celý den jsem neslyšela: ” To nejde”. Veškeré nápady se uskutečnily, pouze se přizpůsobily rozpočtu. Natočili jsme spousty záběrů, kluci z 4Urecords jsou perfekcionisté, tudíž se záběry opakovaly do úplné spokojenosti. Hlídali si každý  detail, když se něco na jiný záběr přemístilo, muselo se to přesunout zpět (na centimetr přesně), pokud si někdo sundal čepici, nebo bundu, musel si ji obléct. Všechny tyto detaily si kontrolovali i v pořízených záběrech.  

Postprodukce:

Vůbec jsme nevěřili, že při jejich nasazení (jediná nevýhoda této spolupráce – kvůli množství zakázek, jsou vcelku dlouhé čekací lhůty), zvládnou zkompletovat celý videoklip během 1 měsíce. Bylo to pro nás velmi milé překvapení, když nám Aleš po 3 týdnech od natáčení zavolal, že máme přijet do studia, že finišuje. Hrubé střihy měli po týdnu, a následně se Dan pustil do efektů.

Další výhody spolupráce:

Nebudu Vám tu vykládat, že 4Urecords patří k těm nejlevnějším. Cena služeb ale odpovídá odvedené kvalitě a profesionálnímu přístupu. 

A jako pověstná malá třešnička je tu také po domluvě možnost propagovat Vaše video na “TV Chebsko”, či rádiu Zelená Hora. Záleží na vašem žánru, který by měl zapadat do konceptu těchto médií a také na sezónních pořadech. Jelikož tato produkce pořádá i spousty multižánrových hudebních i jiných akcí, může se stát, že si Vás obsadí, domluví Vám i jinou spolupráci. Pokud potřebujete s něčím poradit, tak pokud mohou, pomohou. Ráda podotýkám, že mi nesmírně pomohli a poradili při organizaci jiných akcí, aniž by něco na oplátku požadovali. A z tohoto důvodu se k nim budeme rádi vracet. 

Další reference:

Pokud nevíte, kterou společnost si vybrat, doporučuji se rozhlédnout po jiných kapelách a muzikantech, kteří už s potencionálními produkcemi spolupracovali. My jsme sledovali místní kapelu Radiomaják, která uskutečnila s 4Urecords několik projektů. To, co jsme viděli a slyšeli, se nám líbilo a po jejich kladných referencích bylo rozhodnuto. 

Videoklip 7 Hříchů: 

Příslušné odkazy:

Přikládám také odkazy, kde se můžete podívat na práci 4Urecords.
4Urecords Facebook Page
Radiomaják Youtube kanál

Tip na závěr:

Pokud budete spolupracovat s 4Urecords, doporučuji mít u sebe flash disk, urychlíte tím transport souborů směrem k vám. Ale to platí i pro jakékoliv jiné studio.

Budu ráda, když do komentářů pod článkem, uvedete i vy produkce, se kterými jste byli, či nebyli spokojení a v jakém kraji. Třeba tím někomu pomůžete s výběrem. 

Kateřina Šimková

sociální sítě pro muzikanty

Sociální sítě používané hudebníky, díl 3. – Twitch.tv, YouNow

V předchozích dílech jsme mimo jiné psali o tom, že Facebook a Instagram mohou sloužit i k přenosu živých vysílání ...
Značka Pro Pokračování Textu

Technika nahrávání – mikrofon

Pokud pomineme muzikanta hrajícího na svůj nástroj, pak na začátku nahrávacího řetězce stojí většinou mikrofon. V tomto článku si řekneme, jak ...
Značka Pro Pokračování Textu

Musicograma na míru II: tvorba videa

V minulém článku jsme si ukázali základní pravidla, jak vybrat správnou hudbu na musicogramu a jak ji upravíme. Nyní se podíváme ...
Značka Pro Pokračování Textu

I Am Rosie odhalila nový videoklip s písní Can See You

JakI am Rosie je mladá česká zpěvačka, která se nebojí odlišit a vzbouřit. Není výrazná pouze vzhledem, ale i osobitou ...
Značka Pro Pokračování Textu
Lili Vilit - Jonáš Princ koncert Rock Café

Lili Vilit: „Vydávání singlů nás omezovalo”

O mladé partičce muzikantů Lili Vilit a jejich chystaném prvním EP jsme psali před měsícem. Jak se nová deska připravovala ...
Značka Pro Pokračování Textu

“Muzikantům chybí pokora,” říká Michal Cemper – Redakční zpovědnice, 1.díl

Několikrát do týdne máte možnost číst články z různých odvětví hudebního světa. Reportáže, rady, návody, rozhovory, zajímavosti a další. Ale ...
Značka Pro Pokračování Textu

V 80 letech zemřel mnohonásobný slavík Karel Gott

Dnes ráno médii otřásla šokující, ale zcela nečekaná zpráva. Zemřel Karel Gott. Legendární zpěvák a ikona české popové scény. Sinatra ...
Značka Pro Pokračování Textu

Report Festiwall: Nástrahy bookingu

V předešlých reportech třídenního Festiwallu jsme shrnuli to nejdůležitější z panelových diskuzí Jak dostat hudbu do médií I. (zde) a ...
Značka Pro Pokračování Textu

Hlasová hygiena aneb desatero tipů, jak pečovat o hlas

Pokud se zpěvu věnujete profesionálně, asi vás většina tipů nepřekvapí. Je-li ale zpívání jen koníčkem nebo jste třeba učitelem a ...
Značka Pro Pokračování Textu
Loading...
Hledáme hudební redaktory

Přihlašte se k odběru novinek z hudebního světa muzikantiakapely.cz

Zásady ochrany osobních údajů.
Používáme ověřený mailingový program MailChimp


Partneři: