Jelikož se ráda dočítám o Vašich zkušenostech s různými společnostmi, kluby, lidmi atd. Ráda bych Vám předala i mou zkušenost. Dnes mám pro vás report o spolupráci s 4Urecords, jmenovitě s Alešem a Danem Strnadovými. 

Když jsme uvažovali nad tím, koho oslovit k natočení prvního oficiálního videoklipu, samozřejmě jsme hleděli na cenu, ale velice důležitá pro nás byla také kvalita obrazu, další podmínkou bylo zachování přirozenosti kapely a našeho scénáře, řečeno stručně, nechtěli jsme nic “přeumělkováného”. Nakonec jsme se k Alešovi Strnadovi dostali přes našeho sponzora ‘Paranormal Ghost team’, pro které byl singl “Paranormal” složen. 

Historie 4Urecords:

Produkce 4Urecords byla založena v roce 2014, kdy se zabývali především zvučením, posléze vzniklo i studio, které bylo používáno k dabingu a rozšířili se i o fotografování. V nynější době se zabývají především natáčením, ať už reklamních spotů, dokumentů, videopozvánek, či videoklipů.

Singl: 

Mezi možnosti produkce 4Urecords patří i pořízení nahrávky. 

Vzhledem ke kapacitě studia nezvládne technika plnohodnotné sejmutí bicích. Řešení tohoto problému přišlo ze strany Aleše ze studia. Sám přijel do zkušebny a bicí nahrál u nás. Tomu celému předcházela úvodní návštěva. Po zhodnocení akustických kvalit následovala domluva termínu nahrávání. I přes očekávané potíže proběhlo nahrávání v poklidu a příjemné atmosféře. Kluci z 4Urecords se neštítí ani dobře míněných hudebních i propagačních rad a doporučení.

Samotný mastering probíhal už ve studiu.  

Videoklip: 

Po osobní návštěvě vybraných prostor k natáčení, jsme usoudili, že nejsou vhodné, na fotografiích, podle kterých jsme vybírali, nebylo vidět, že jediné použitelné místnosti jsou ve druhém patře bez schodů. Bicí soupravu, kameru a světla, bychom horko těžko nesli po žebříku, což by nebylo ani bezpečné.  Čas nás tlačí, termín natáčení se blíží. Všechny náhradní prostory, které rychle vyhledávám, mají termín již obsazený, nebo nejsou přístupné. Aleš z 4Urecords dokazuje jeho profesionalitu a během pár hodin zajišťuje prostory hradu Hartenberg. Pro nás perfektní hrad, který splňuje všechny podmínky a my si v klidu vydechneme. 

Samotné natáčení se obešlo skoro bez problémů. Bratři Strnadovi dorazili včas i s příslušnou technikou a vybavením. Musím přiznat, že na nás museli čekat, jelikož ve vesnicích okolo hradu není signál, tudíž nám 3 km před cílem vypadla navigace. A jelikož cesty vypadaly všechny podobně, a nebyly dostatečně označené, udělali jsme si 20 kilometrovou vyjížďku po okolí. Málem po nás vyhlásili pátrání, ale vše nakonec dobře dopadlo. 

Před samotným natáčením přišla bezpečností instruktáž ze strany provozovatele hradu. Průvodkyně ukázala zakázaná i nebezpečná místa. Bezpečnost jsme rozhodně nebrali na lehkou váhu. 

Spolupráce s oběma bratry se nesla v přátelském, ale přitom profesionálním duchu. Za celý den jsem neslyšela: ” To nejde”. Veškeré nápady se uskutečnily, pouze se přizpůsobily rozpočtu. Natočili jsme spousty záběrů, kluci z 4Urecords jsou perfekcionisté, tudíž se záběry opakovaly do úplné spokojenosti. Hlídali si každý  detail, když se něco na jiný záběr přemístilo, muselo se to přesunout zpět (na centimetr přesně), pokud si někdo sundal čepici, nebo bundu, musel si ji obléct. Všechny tyto detaily si kontrolovali i v pořízených záběrech.  

Postprodukce:

Vůbec jsme nevěřili, že při jejich nasazení (jediná nevýhoda této spolupráce – kvůli množství zakázek, jsou vcelku dlouhé čekací lhůty), zvládnou zkompletovat celý videoklip během 1 měsíce. Bylo to pro nás velmi milé překvapení, když nám Aleš po 3 týdnech od natáčení zavolal, že máme přijet do studia, že finišuje. Hrubé střihy měli po týdnu, a následně se Dan pustil do efektů.

Další výhody spolupráce:

Nebudu Vám tu vykládat, že 4Urecords patří k těm nejlevnějším. Cena služeb ale odpovídá odvedené kvalitě a profesionálnímu přístupu. 

A jako pověstná malá třešnička je tu také po domluvě možnost propagovat Vaše video na “TV Chebsko”, či rádiu Zelená Hora. Záleží na vašem žánru, který by měl zapadat do konceptu těchto médií a také na sezónních pořadech. Jelikož tato produkce pořádá i spousty multižánrových hudebních i jiných akcí, může se stát, že si Vás obsadí, domluví Vám i jinou spolupráci. Pokud potřebujete s něčím poradit, tak pokud mohou, pomohou. Ráda podotýkám, že mi nesmírně pomohli a poradili při organizaci jiných akcí, aniž by něco na oplátku požadovali. A z tohoto důvodu se k nim budeme rádi vracet. 

Další reference:

Pokud nevíte, kterou společnost si vybrat, doporučuji se rozhlédnout po jiných kapelách a muzikantech, kteří už s potencionálními produkcemi spolupracovali. My jsme sledovali místní kapelu Radiomaják, která uskutečnila s 4Urecords několik projektů. To, co jsme viděli a slyšeli, se nám líbilo a po jejich kladných referencích bylo rozhodnuto. 

Videoklip 7 Hříchů: 

Příslušné odkazy:

Přikládám také odkazy, kde se můžete podívat na práci 4Urecords.
4Urecords Facebook Page
Radiomaják Youtube kanál

Tip na závěr:

Pokud budete spolupracovat s 4Urecords, doporučuji mít u sebe flash disk, urychlíte tím transport souborů směrem k vám. Ale to platí i pro jakékoliv jiné studio.

Budu ráda, když do komentářů pod článkem, uvedete i vy produkce, se kterými jste byli, či nebyli spokojení a v jakém kraji. Třeba tím někomu pomůžete s výběrem. 

Kateřina Šimková

Dostaňte vaši hudbu do obchodů. Bandzone a Soundreef oznámili spolupráci

Už jste se zapojili do nového projektu Bandzone.cz a Soundreef? Michal 'Majkláč' Novák a David Malina vám v rozhovoru přinášejí ...
Značka Pro Pokračování Textu
Natáčení videoklipu - kamera

Na co myslet, než zapnete kameru – Natáčíme videoklip, díl I

Videoklip je snem asi každé kapely. Třešnička na dortu za veškerou prací okolo hudební tvorby, zároveň také vizitka a výkladní ...
Značka Pro Pokračování Textu
Billie Eilish

Teprve 18letá Billie Eilish nazpívá úvodní skladbu k chystané bondovce Není čas zemřít

Americká zpěvačka Billie Eilish je nejmladší v historii, kdo složil a nazpíval úvodní píseň do série o 007.  ...
Značka Pro Pokračování Textu
Poopeek 2020 - promo

Jak správně a efektivně bookovat koncerty? Poopeek vám poradí!

Poopeek - webová bookingová platforma startuje lednovou roadshow se sedmi zastávkami v ČR a dvěmi na Slovensku. Kromě představení samotné ...
Značka Pro Pokračování Textu
Mixážní pult - ekvalizér

Technika nahrávání – ekvalizér

V dnešním článku si povíme něco o jednom z nejmocnějších nástrojů, které se využívají v hudebních studiích. Řeč bude o ...
Značka Pro Pokračování Textu

„Důležité jsou kontakty i známosti“, říká Kateřina Šimková, Redakční zpovědnice 5. díl

Pravidelně vám přináší rozhovory s jednotlivými členy redakce. Na paškál si vzala Ricarda, Janu i Jakea, se kterými se bavila ...
Značka Pro Pokračování Textu

Nová skladba? Osvědčené tipy na efektivitu při učení

Na vánoční svátky jsem dostala spoustu nových skladeb a nastalo tím mé neoblíbené období. Je volno, ale v tom tkví ...
Značka Pro Pokračování Textu
Aurora

Keychange – feministický nátlak na dramaturgy nebo motivace pro budoucí generace?

Hudební publicisty, hudebníky i spotřebitelskou veřejnost od poloviny roku 2018 názorově rozděluje kampaň za rovnoprávnost na hudebním poli - Keychange ...
Značka Pro Pokračování Textu

Vánoční hit Last Christmas oslavil 35 let a nadělil si videoklip ve 4K

O tom, že na slavném songu Wham! ulpělo několik zrnek prachu, není pochyb. Ačkoliv videoklip rotuje pravidelně každé Vánoce napříč ...
Značka Pro Pokračování Textu
Loading...
Hledáme hudební redaktory

Přihlašte se k odběru novinek z hudebního světa muzikantiakapely.cz

Zásady ochrany osobních údajů.
Používáme ověřený mailingový program MailChimp


Partneři: