Anežka Bičišťová je velice nadaná česká zpěvačka. Za sebou má účast v mnoha talentových soutěžích, některé z nich dokonce vyhrála. Co ji přivedlo k soutěžení, ale i zpěvu celkově uvedla v exkluzivním rozhovoru pro portál muzikantiakapely.cz

Anežko, my o tobě víme, že jsi se skvěle umístila v mnoha pěveckých a talentových soutěžích. Můžeš nám o svých výhrách povědět?
Vyhrála jsem spoustu soutěží. Různé Slavíčky a Petrklíče. Pak jsem přešla do Hradce Králové, kde jsem také vyhrávala. Okresní, krajské a ústřední kola soutěží. Pak jsem soutěžila v Praze, v Poličce, na soutěži Bohuslava Martinů atd.

Co byl impulz pro to, aby ses do soutěží přihlásila?
Já jsem se aktivně sama nikam nehlásila. Bylo to tak, že jsem chodila do ZUŠky, kde byla možnost hlásit se do soutěží. A když jsem chtěla, učitelé mě přihlásili. A já jsem tuhle možnost brala jako skvělou příležitost zviditelnit, vyvinout se a posunout se někam dále.

A jak jsi na tom teď? Pomohly ti soutěže? Pracuješ na něčem?
Ano, soutěže mi pomohly. Nyní stále zpívám, ale bohužel to teď není tak intenzivní. Ráda bych v sobě nyní našla píli k tomu, abych si splnila své pěvecké sny a dosáhla toho, co chci. Nepotřebuji být nejlepší zpěvačkou, ale ráda bych měla pocit, že jsem pro zpěv udělala maximum.

A my víme, že jsi studovala u paní Dagmar Peckové? Co jsi tam dělala?
Ano, u paní Peckové jsem absolvovala interpretační kurz. Tam jsem si přinesla skladby a měla jsem za úkol zpívat, jak je cítím. Kurz mě hodně posunul, paní Pecková mi pomohla vyjádřit emoce, naučila mě hudbu cítit. A také mi dodala odvahu a chuť zase zpívat a pokračovat dál.

A jaký hudební žánr se ti líbí nejvíce? Jaké jsou tvé oblíbené skladby či autoři?
Mně se nejvíc líbí klasická hudba a operní zpěv. Mám ráda Carmen a líbí se mi i Leoš Janáček. Z populární a jazzové hudby je to Zuzana Navarová a Mária Čirová.

Jaký máš hudební sen?
Nejraději bych zpívala Carmen. Převlečená za cikánku a zpívat si Carmen. To je asi můj největší hudební sen.

A jaký je rozdíl mezi popovou a klasickou hudbou? Můžeš to porovnat?
Myslím, že hlavní rozdíl je v technice. Protože si vždy musím uvědomit rozdíl mezi operním zpěvem a popem. Pakliže chci zpívat pop, musím se zamyslet a soustředit na to, jakým způsobem chci zazpívat popovou skladbu. Také je třeba znát svůj hlas. A v ideálním případě je dobré mít i kantora, který ví, jak s vámi pracovat.

A na závěr bych se tě ráda zeptala: Co ti soutěžení dalo? A proč by se děti do soutěží měly hlásit?
Asi mě to hodně hnalo vpřed. Samozřejmě, ne vždy jsem vyhrála, ale jde o ten pocit v sobě, že vím, že jsem pro to udělala to nejvíc, co jsem v tu danou chvíli mohla. Navštívila jsem spoustu míst kam nebýt soutěží, bych se nikdy nepodívala. Sice jsem si třeba narozdíl od ostatních nenašla nové kamarády, protože já osobně jsem byla zaujatá jen svým výkonem. Často jsem byla dost nervózní.

Další věc, kterou mi ty soutěže daly jsou například nová místa, nové skutečnosti, a určitě i zlepšování se ve zpěvu. Znovu opakuji, nebýt soutěží, tak bych si třeba nikdy nezazpívala, to, co na nich. Pro mě je nejdůležitější ten pocit, že jsem do toho dala vše, a pak už je na porotě, jak to bude dál. Určitě není podstatná výhra, ale ten pocit v sobě.

Autor: Ellen Fischerová

Crowdfunding aneb na co se připravit

Připravené songy, napsané texty, už je jen vydat. Spočítáte si, že zůstatek na účtě je daleko menší, než kolik si ...
Značka Pro Pokračování Textu

Největší festivaly světa – elektro, pop i gospel

Letní festivalová sezóna je v plném proudu. Branami českých i zahraničních festivalů projdou tisíce i desetitisíce lidí. Headlineři se zběsile ...
Značka Pro Pokračování Textu

Musicograma – úžasný nástroj pro oživení výuky hudby       

Už se vám někdy stalo, že by vaši žáci, a zejména ti mladší, chtěli každou hodinu poslouchat Mozarta? A dokonce ...
Značka Pro Pokračování Textu

Jak dostat svůj singl snáze do rádií? A je to vůbec možné?

I přes fakt, že dnešní doba nabízí spoustu možností, jak dostat svou hudbu do povědomí posluchačů, tak mezi nejsilnější média ...
Značka Pro Pokračování Textu

The Wild Roots – trio z hlubokých lesů

The Wild Roots, energické trio z Lázní Kynžvart, vydali klip ke svému songu Fire in my heart. Tahle trojka míchá ...
Značka Pro Pokračování Textu

Seriál “Hudební guerilla”: 2. Jak dostat diváky na koncert

Seriál “Hudební guerilla”: 2. Jak dostat diváky na koncert “To je přece jasný. Vytvořím na Facebooku událost a donesu do ...
Značka Pro Pokračování Textu

Chvilka hudební teorie, díl 3: S tužkou na akordy!

Ahoj a vítám Vás u další Chvilky hudební teorie! Dnes nám půjde o rychlou metodu, díky které si si i ...
Značka Pro Pokračování Textu

Když cestou na festival narazíte na festival…na střeše

Karlovy Vary během MFFKV Mezinárodní Filmový Festival Karlovy Vary je nepochybně jednou z nejvýznamnějších a největších událostí u nás. Doprovází ...
Značka Pro Pokračování Textu

Muzikantiakapely.cz slaví první narozeniny!

Přesně před rokem jsme spustili web www.muzikantiakapely.cz. Za tu krátkou dobu se náš tým rozrostl na neuvěřitelných 14 členů! A ...
Značka Pro Pokračování Textu
Loading...
Hledáme hudební redaktory

Přihlašte se k odběru novinek z hudebního světa muzikantiakapely.cz

Zásady ochrany osobních údajů.
Používáme ověřený mailingový program MailChimp


Partneři: