Jestli máte ve zvyku své blízké obdarovávat vánočními dárky a marně vymýšlíte co nejlepší překvapení, soucítíme s vámi. Ale možná vám ve vašem brainstormingu ulevíme. Pokud je někdo z vašich blízkých hudebník, nabízíme vám inspiraci, co takového člověka zaručeně potěší.

Univerzální dárky

Mezi dárky, které potěší každého muzikanta, který mění na svém nástroji struny, mohou patřit právě ty. Vhodně zvolená sada strun potěší proto, že struny jsou relativně drahé, časem se opotřebovávají, a přitom mají obrovský podíl na výsledném dobrém či špatném zvuku nástroje.

Jaká sada že je vhodná? Zkuste co nejnenápadněji zjistit preference dotyčného, nebo si nechte poradit přímo v hudebním obchodě – profesionály neuspokojí sady pro začátečníky a busker hrající na kytaru na ulici neocení sadu nylonových měkkých strun, které se hodí spíše na klasiku.

Dalším docela univerzálním dárkem může být technický doplněk, který muzikantovi umožní vychutnat si poslech hudby ještě více – kvalitní sluchátka a přenosný reproduktor jsou z tohoto hlediska naprosto nepostradatelné. 

My muzikanti také bezesporu milujeme různé kulturní akce, kde si kde si hudbu a umělecká představení vychutnáme na vlastní uši a oči i bez technických výdobytků moderní doby, ale co si budeme povídat, velmi často si na to zkrátka neuděláme čas a prostor. A proto takové lístky na pěkný koncert, balet či divadelní představení jednou za čas příjemně zpestří naši každodenní hudební rutinu složenou především z akcí, kde sami hrajeme.

Nejuniverzálnější dárek ze všech je dárkový poukaz. Protože je náš článek zaměřený na dárky pro hudebníky, navrhujeme pochopitelně pořízení dárkového poukazu v obchodech s hudebním zbožím, jako jsou například www.chn.cz, www.muziker.cz, www.kytary.cz či v méně známých Houdek.cz.

Dárky na míru

Jako houslistku a tudíž majitelku smyčce by mě potěšila prémiová kalafuna, do které se mi samotné nechce investovat, ale ráda bych takovou jednou vyzkoušela, nebo budget u oblíbeného houslaře například na potažení žíní.

Kytaristi by mohli ocenit finančně méně náročný balíček trsátek různých druhů, protože jsem jako nezávislý pozorovatel pochopila, že těch není nikdy dost, anebo nějaký hezký popruh na kytaru.

Dechařům bych vybrala z kategorií péče o nástroj, přičemž musíme umět zvolit správnou kategorii – o dřevěné dechové nástroje se pečuje jinak než o žesťové. Získala jsem také osobní tip od slečny, která hrávala velmi aktivně na zobcovou flétnu, že ručně šitý obal na nástroj chce každý.

Perkusisté by nejraději volili nový a neozkoušený kvalitní kousek do své sbírky bicích nástrojů. Který muzikant by si nechtěl vyzkoušet nový a kvalitní nástroj? Nicméně pokud je na to vaše peněženka malá, všimla jsem si, že paličky všeho druhu se v této sbírce neohřejí dlouho a tak se nové upotřebí vždycky.

Trochu záměrně jsem vynechala klavíristy, protože v tomto jsem opravdu bezradná. Asi bych v případě pána šla do pořízení fešného motýlku ke košili a v případě slečen volila nějaké nádherné visací náušnice a další šperky, které si mohou jako jedny z mála dovolit nosit, aniž by to překáželo při hře na jejich obrovský nástroj. To je ostatně u zpěváků dost podobné. Těm navíc přibalte Vincentku na hlasivky.

A zazvonil zvonec…

Stručnost dnešního článku přináší hned tři výhody naráz. Díky tomu jej využijete jako zdroj předvánočně hodnotných informací, kromě toho rovnou jako přehledný nákupní seznam a ještě jsme vám ušetřili to nejcennější a tím je čas.

Přátelé, darujme si vzájemně čas. Společně strávený čas s lidmi, které milujeme, je tím nejlepším, čím můžeme obdarovat kohokoli, na kom nám záleží.

Tak šťastné a veselé!

 

Dostaňte vaši hudbu do obchodů. Bandzone a Soundreef oznámili spolupráci

Už jste se zapojili do nového projektu Bandzone.cz a Soundreef? Michal 'Majkláč' Novák a David Malina vám v rozhovoru přinášejí ...
Značka Pro Pokračování Textu
Natáčení videoklipu - kamera

Na co myslet, než zapnete kameru – Natáčíme videoklip, díl I

Videoklip je snem asi každé kapely. Třešnička na dortu za veškerou prací okolo hudební tvorby, zároveň také vizitka a výkladní ...
Značka Pro Pokračování Textu
Billie Eilish

Teprve 18letá Billie Eilish nazpívá úvodní skladbu k chystané bondovce Není čas zemřít

Americká zpěvačka Billie Eilish je nejmladší v historii, kdo složil a nazpíval úvodní píseň do série o 007.  ...
Značka Pro Pokračování Textu
Poopeek 2020 - promo

Jak správně a efektivně bookovat koncerty? Poopeek vám poradí!

Poopeek - webová bookingová platforma startuje lednovou roadshow se sedmi zastávkami v ČR a dvěmi na Slovensku. Kromě představení samotné ...
Značka Pro Pokračování Textu
Mixážní pult - ekvalizér

Technika nahrávání – ekvalizér

V dnešním článku si povíme něco o jednom z nejmocnějších nástrojů, které se využívají v hudebních studiích. Řeč bude o ...
Značka Pro Pokračování Textu

„Důležité jsou kontakty i známosti“, říká Kateřina Šimková, Redakční zpovědnice 5. díl

Pravidelně vám přináší rozhovory s jednotlivými členy redakce. Na paškál si vzala Ricarda, Janu i Jakea, se kterými se bavila ...
Značka Pro Pokračování Textu

Nová skladba? Osvědčené tipy na efektivitu při učení

Na vánoční svátky jsem dostala spoustu nových skladeb a nastalo tím mé neoblíbené období. Je volno, ale v tom tkví ...
Značka Pro Pokračování Textu
Aurora

Keychange – feministický nátlak na dramaturgy nebo motivace pro budoucí generace?

Hudební publicisty, hudebníky i spotřebitelskou veřejnost od poloviny roku 2018 názorově rozděluje kampaň za rovnoprávnost na hudebním poli - Keychange ...
Značka Pro Pokračování Textu

Vánoční hit Last Christmas oslavil 35 let a nadělil si videoklip ve 4K

O tom, že na slavném songu Wham! ulpělo několik zrnek prachu, není pochyb. Ačkoliv videoklip rotuje pravidelně každé Vánoce napříč ...
Značka Pro Pokračování Textu
Loading...
Hledáme hudební redaktory

Přihlašte se k odběru novinek z hudebního světa muzikantiakapely.cz

Zásady ochrany osobních údajů.
Používáme ověřený mailingový program MailChimp


Partneři: